Revolvingový úvěr je velice oblíbený krátkodobý úvěr, který slouží častěji firmám, ale i jednotlivcům, k opakovanému financování svých potřeb. Obvykle jde o účelový úvěr, který se poskytuje na přesně specifikovanou záležitost a po jeho splacení dochází opět k obnovení.

Revolvingový úvěr je tedy jakýsi obnovovatelný úvěr, kterým častěji společnost řeší své nedostatky ve finančních tocích. Revolvingový úvěr není úplně laické veřejnosti znám, protože jde relativně o technickou věc, která slouží na přesně definované záležitosti, a tak není plošně nabízen a propagován. Vždy je potřeba řešit revolvingový úvěr na individuální bázi a přesně si stanovit podmínky, náležitosti a okolnosti takového úvěru.

Fungování revolvingového úvěru

Revolvingový úvěr funguje prakticky stejně jako kontokorent. Jenom s tím rozdílem, že díky své účelovosti je poskytován na předem dané platby společnosti. Tím má banka poskytující tento úvěr větší jistotu, kam peníze proudí, a proto je ochotna nabídnout výrazně lepší podmínky pro úroky u takového úvěru.

Princip je pak velice jednoduchý. Potřebuje-li člověk peníze na danou domluvenou věc, zkrátka je použije a vznikne mu u banky automaticky úvěr. Peníze může čerpat až do určitého rámce a následně splatit. Po splacení vznikne opětovně možnost revolvingový úvěr čerpat na věc stejného druhu, jako v předešlém případě podle domluvy a smlouvy s bankou. A tak to jde stále dokola.

Na co je možné použít revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr používají nejčastěji společnosti na bonitní pohledávky, tedy aby mohli vytvořit hodnotu nějakého produktu, který následně prodají. Čerpáním peněz vznikne revolvingový úvěr, který je krytý výrobky, které jsou za něj pořízeny. Zisk společnosti, respektive vzniklá pohledávka, pak kryje tento revolvingový úvěr. Pokud jsou výrobky prodány, úvěr se splatí a může se využít nanovo. Je to velice snadný a jednoduchý způsob, který do firmy dokáže přinést relativně hodně peněz za velice slušných podmínek.

Nástrahy revolvingového úvěru

Nástrahy revolvingového úvěru jsou především v jeho správném nastavení. Jelikož společnost obvykle jedná s bankou, která má dané předepsané smlouvy, není moc prostoru na vyjednávání. Přesto je potřeba smlouvám dobře porozumět a přesně vědět, co obsahují, aby se člověk nedostal během velice krátké chvíle do problémů kvůli tomu, že si nedočetl všechny podmínky smlouvy a následně je nedodržel. Revolvingové úvěry jsou skutečně dobrým pomocníkem, když společnost nemá dostatečnou hotovost na svoje nákupy, přestože má hodně objednávek. Právě v takovou chvíli je vhodné využít revolvingový úvěr a vyřešit své finanční starosti s nákupem a vyrábět.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>