Dnes se prakticky nenajde člověk, který by nepotřeboval půjčit peníze. Rozdíl je často jenom v tom, jak velká je potřebná suma a jak velké jsou příjmy daného člověka. Není prakticky osoby, která by byla spokojena s výší svého příjmu a nechtěla ho třeba i razantně zvýšit. A k tomu mohou sloužit nějaké půjčky, které dokážou pomoci s aktuálním navýšením konta s posunutím splácení. Je to dnes prakticky běžná součást života, kterou nevnímáme jako něco neobvyklého. Kdo si dokonce dnes nepůjčuje, ten na tom prodělává.

Současná doba nahrává půjčkám

Jak bylo řečeno výše, kdo si dnes nepůjčuje peníze, je na tom vlastně hůře než ten, který je zadlužený a postupně své půjčky splácí. Je to z prostého důvodu. Ten, který si půjčí, tak ví, že si dnes může koupit prakticky cokoliv a nemusí si na to složitě spořit. Někdy se dokonce stane, že dojde k inflaci, která vlastně jeho půjčku znehodnotí, což znamená, že v konečném důsledku vrátí reálně méně peněz, než si půjčil. Proti tomu stojí člověk, který si chce na všechno našetřit.

I šetřit se dá

Druhý postoj je tedy takový, že si na danou věc naspoříte. Nevím, jestli je reálné si spořit na dům a v 50 letech si ho stavět, ale proč ne. I tak je to možné udělat. Spořit si a postupně si na jakoukoliv věc vydělat. To byl i přístup našich prarodičů a třeba i rodičů, kteří měli půjčku jako něco zlého, čemu je třeba se za každou cenu vyhnout. Dnes už se situace posunula. Úrokové sazby nahrávají všem půjčkám a nahrávají všem, kteří se chtějí zadlužit a chtějí mít věci okamžitě a bez čekání.

Nízké sazby hrají pro dlužníky

Nízké sazby u půjček jsou zcela zásadní pro dobré vyhlídky v tomto odvětví. Dnes je sazba půjček, spotřebitelských úvěrů a neúčelových půjček na polovině toho, kde byla před deseti lety. Samozřejmě, dokážete najít poskytovatele nebankovní půjčky, který vám dá denní úrok stokrát vyšší než je obvyklé, ale pokud se budeme bavit o renomovaných společnostech, které fungují na nebankovním trhu dlouhodobě bez větších problémů a problémů se zákonem, tak je pokles úrokových sazeb opravdu znatelný.

Porovnání půjček

Nejde tu pouze o malé rozdíly. Ty rozdíly jsou skutečně v jednotkách a někdy i desítce procent. A co navíc. Dnešní hyperkonkurence napříč nebankovním trhem navíc hýbe i s poplatkovou politikou. Celá řada poskytovatelů nebankovních půjček totiž nabízí i půjčky bez poplatků, půjčky zdarma a podobně. Proto je zcela zásadní mít dostatek informací, zdrojů a vybírat si půjčku právě v tu dobu, kdy potřebujete půjčit peníze. Není důležité hledat půjčku v období, kdy nic nechcete. Situace se totiž do doby, než budete půjčku skutečně potřebovat, může diametrálně změnit. Dnes jsou půjčky objektivně výhodné. Ale jak tomu bude za 5, 10 nebo 15 let. To nikdo nedokáže říct. Potřebu půjčit si peníze budeme mít pořád, ale už nikdy nemusí být tak výhodné si peníze skutečně půjčit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>