Při klasickém běhu měsíční výplaty a výdajů se čas od času může stát, že rodina prostě v daný moment nemá dostatek peněz na svoje výdaje. Je to logické. Nikdy si nevybíráme, kdy nám přijde nějaká složenka, SIPO se strhne z účtu i bez našeho vědomí a je jedno, kdy je termín výplaty a navíc, jakékoliv neočekávané výdaje domácnosti mohou výrazně zahýbat rodinným rozpočtem. Nikdy nevíte, co všechno se může stát, a tak je třeba být vždy dobře připraven. Jedině tak máte šanci dokázat rychle a pružně zareagovat a vyřešit své finanční problémy v co nejkratším termínu.

Banka jako první instance

Peníze před výplatou můžete získat pomocí několika způsobů. Každý jistě zná půjčku z banky, které poskytují peníze obvykle na nějaký předem určený účel. Pokud máte u dané banky vedený účet, nemusíte dokládat potvrzení o příjmu, jenom požádáte příslušného úředníka o vyřízení žádosti. Často je potřeba doložit finanční záměr, tedy doložit doklad o nákupu daného produktu nebo služby. Banky často vyžadují u vyšších částek ručení nebo zástavu. To se ale moc netýká rychlé půjčky před výplatou, jelikož tam obvykle člověk potřebuje jenom několik tisíc korun na běžné výdaje. V tom často banka ale nepomůže. Pro banku totiž tak malé částky půjčky nejsou vůbec zajímavé a výnosné.

Kde hledat jinde

U banky tedy v oblasti rychlé půjčky těsně před výplatou na běžné výdaje nepochodíte. Můžete ale zajít k nějaké nebankovní instituci, pro kterou i půjčka v řádu tisíců korun má význam. Zde ale dbejte zvýšené opatrnosti, jelikož ne každá nebankovní instituce podléhá dohledu (prakticky žádná totiž nepodléhá) a ne každá nebankovní instituce je slušná a bezpečná pro spolupráci. Nejprve se dobře informujte. A kde je dnes nejvíce informací? Na internetu. Zde nejsnadněji zjistíte, co je daný poskytovatel zač a co vám může skutečně nabídnout. Velice zajímavé jsou i srovnávače půjček, pomocí nichž můžete vybrat tu nejlevnější nabídku, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám a přáním. Nikdy nedejte na nějaký první dojem. Dobře si vše promyslete a hlavně přečtěte. Jedině tak budete minimalizovat riziko podvodu na minimum.

Dobré půjčky stále existují

Ačkoliv se na nás z médií valí jedna špatná zpráva o poskytovatelích nebankovních půjček za druhou, nedejte na zobecňování. Do televize se vždy dostanou jenom ty nejhrůznější případy a největší podvody. Tyto situace běžně na trhu nepotkáte. A když budete dodržovat všechny zásady odpovědného úvěrování, peníze před výplatou můžete mít dřív, než řeknete „švec“. Je to opravdu snadné. Prvním krokem je vyplnění online formuláře nebo poslání SMS. Tím výrazně urychlíte celou transakci a výrazně nakročíte vstříc své vysněné půjčce.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>