Kreditní karty jsou dnes už běžnou součástí našich životů. Pomocí nich si můžeme kupovat věci, na které právě nemáme, a můžete jednoduše překlenout období, kdy prostě nemáme peníze pomocí této kouzelné kartičky. Samozřejmě se ke kreditní kartě váže celá řad povinností a závazků, které je třeba plnit, aby kreditní karta fungovala přesně tak jak má, a nedostala celou rodinu do finančních problémů.

To se může stát velice rychle a třeba se o tom ani majitel karty nemusí dozvědět. To jsou ale spíše případy, kdy lidé na upozornění od banky nereagovali a následně se z toho vyklubal problém, který už nedokázali vyřešit.

Princip kreditní karty

Kreditní karty bez registru jsou velice přínosné a šikovné nástroje. Můžete s nimi nakupovat téměř bez omezení, kdy si stačí pohlídat úvěrový rámec, který na kartě máte. Není nic lehčího, než v obchodě zaplatit kreditní kartou a takhle si snadno půjčit peníze. Opravdu není nic složitého získat kreditní kartu, jelikož je dnes nabízejí i velké bankovní domy, které jsou vám ochotny na základě informací o pohybech na vašem účtu okamžitě kreditní kartu vystavit na vypočtený úvěrový rámec podle toho, kolik peněz vám pravidelně chodí na účet. Je to opravdu snadné. Stačí podepsat jeden papír a máte kreditní kartu u sebe a můžete vesele nakupovat.

Důležité parametry kreditní karty

Kreditní karty bez registru jsou opravdu dobré finanční nástroje, ale nesmí se zapomínat na jejich důležité parametry. Jedním z hlavních je úvěrový rámec. Nikdy nečerpejte více, než máte povoleno. V lepším případě to nepůjde, v horším vás to bude stát velkou částku na poplatcích a úrocích. Dalším důležitým parametrem je délka bezúročného období a jeho konec. Vždy mějte na paměti, že kreditní kartu musíte v tomto bezúročném období splatit.

Nikdy se vám nesmí stát, že budete mít v době konce bezúročného období na kartě nesplacený úvěr. V tu chvíli totiž začnou naskakovat vysoké úroky, které se počítají na denní bázi. Jde o jakýsi kontokorent, který není vůbec levný. A proto vždy, když budete hledat novou kreditní kartu bez registru, si uvědomte, že je potřeba sledovat bezúročné období a nenechat si ho utéct.

To je zcela zásadní poučka, které je potřeba se držet. Pokud budete dodržovat splácení kreditní karty v bezúročném období, budete platit pouze pravidelné měsíční poplatky v řádu stokorun za vedení karty a možnost kartou kdekoliv a kdykoliv zaplatit na úvěr.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>