Často se na nás obracejí lidé, kteří by si rádi přivydělali, ale nevědí jak. Je to celkem složité a obzvláště v dnešní době je vydělávání peněz čím dál těžší. Dříve to bylo relativně jednoduché.

Stačilo se rozhodnout, v jaké odvětví chcete pracovat, přijít tam, lehce se zorientovat a bylo to. Trh nebyl prakticky vůbec saturovaný, takže měl každý relativně slušnou šanci na to, získat místo, podnikat a vydělávat slušné peníze. Dnes už je konkurence výrazně ostřejší a vydělat slušné peníze je opravdu kumšt. První otázkou ale vždy musí být, jakou formou chcete peníze vydělat.

Dvě varianty, jak vydělat

Ze základního logického principu jsou ve své podstatě dvě varianty, jak vydělat peníze. První variantou je kariéra v nějakém oboru podnikání jako zaměstnanec. Druhá varianta je pak podnikání na svůj vlastní účet, na svou zodpovědnost a za své peníze.

Každý má nějakou náturu a každý má většinou jasno, jestli chce být zaměstnanec nebo zaměstnavatel. Jak se říká, buď máte problémy s nadřízenými, nebo s podřízenými. Je to ale zcela zásadní otázka, na kterou byste si měli zodpovědět ještě před tím, než se začnete hlouběji pouštět do analýzy, jakým způsobem následně vydělat peníze.

Dnes už jde těžko rychle zbohatnout

Dnes je situace taková, že je čím dál složitější rychle zbohatnout. Současná situace nás totiž nutí spíše do takových rozhodnutí, která mají spíše dlouhodobý dopad a neprojevují se ihned po jejich aplikaci. V zaměstnání je to logické.

Nejprve musíte prokázat své kvality, abyste následně mohli ohromit a získat lepší místo, lepší post a více peněz. Manažerské odměny jsou totiž něco, co vám určitě na konci roku zahřeje peněženku.

Na druhé straně, pokud chcete podnikat, je šance získat celou řadu dobrých zakázek, ale samozřejmě bez inovace podniku, zpětných investic a zpětného využití kapitálu nemáte šanci dlouhodobě uspět. Takže peníze ze svého podnikání také rychle nedostanete, ale musíte si na úspěch počkat. A to je přesně ilustrace dnešní doby. Dnes lze velice těžce rychle zbohatnout. Ano, postupně, po malých krůčcích to jde, ale nikomu se nechce čekat. A co s tím tedy udělat?

Zodpovědnost, kvalita a rozvoj

Zodpovědnost, kvalita a rozvoj jsou tři základní prvky, kterých by se měl člověk držet, pokud chce skutečně vydělat. Promyslete si svou strategii, držte se ji a dělejte pouze to, co vás směřuje k cíly. Neustupujte z cesty a buďte za svá rozhodnutí zodpovědný.

Chovejte se férově a přímo. Lidé to ocení. Kvalita je dnes samozřejmostí, ale mnoho lidí na ni pro všechny ostatní parametry zapomíná. Vše, co děláte, musí mít kvalitu. Jedině tak vás okolí ocení, zákaznicí ohodnotí a klienti znovu navštíví. Kvalita je středobod, kolem kterého se vše točí. Pokud máte kvalitu, bohatství se dostaví. Je to jenom otázka času. A samozřejmě rozvoj.

Rozvoj potenciálu, učení se a neustálé zdokonalování nejen sebe sama, ale i procesů, postupů a technologií je cestou, kterou se dnes každý musí ubírat. Počítače za nás zvládnou spoustu činností, tak se je naučme ovládat, programovat nebo alespoň najímat lidi, kteří to umějí. Usnadníme si spoustu činností a můžeme se věnovat jiným, třeba i důležitějším věcem, než jenom sezením u PC, které nám hodnotu nepřináší.

Spokojený zákazník nám přináší hodnotu, tak věnujte čas, který máte raději jemu a čas, který je potřeba na administrativu předejte někomu jinému. Efektivně delegujte a určitě se posunete o kousek dál. A posun je cesta ke zbohatnutí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>